Hans Vonk: 'Bij Ajax Cape Town veel jeugdig talent'
Gepubliceerd door Robin in 't Hout | 01-07-09 | 13:56 0 reacties

Aanstaande zaterdag staat de wedstrijd Ajax Amsterdam – Ajax Cape Town op het programma. De wedstrijd zal gespeeld worden op trainingscomplex de Toekomst.

Voor Hans Vonk, keeper van Ajax Cape Town, zal deze wedstrijd bijzonder zijn. Hij speelt tegen zijn voormalige werkgever en kijkt uit naar de confrontatie dit weekend.

Vandaag zijn de spelers van Ajax Cape Town geland op de vluchthaven Schiphol. Ze zijn in Nederland voor een trainingskamp. De Zuid Afrikanen zullen naast Ajax ook andere tegenstanders treffen tijdens het trainingskamp n.l : De Graafschap en Willem II. Voor de keeper van Ajax Cape Town blijft de ontmoeting met Ajax Amsterdam het mooiste.”De Toekomst is bekend terrein voor me”, zegt hij. “We hebben er zin in.”

Hans Vonk speelt sinds een paar maanden bij Ajax Cape Town. Daarvoor stond de keeper onder contract bij S.C. Heerenveen, maar de Friese club liet hem terugkeren naar zijn vaderland. Weer terug in Zuid Afrika is hij dichter bij zijn familie en vergroot hij zijn kans om in aanmerking te komen voor de nationale team van Zuid-Afrika.

Hij heeft het naar zijn zin, nu hij terug is in zijn geboorteland. “Het bevalt heel goed om weer in Zuid-Afrika te zijn”, aldus de doelman, die vorig seizoen ook nog even reservekeeper was bij het Amsterdamse Ajax. “Wij zijn net als Ajax ook weer net begonnen met de voorbereiding op het nieuwe seizoen”

Volgens Hans Vonk loopt er bij Ajax Cape Town aardig wat talent rond. “Je ziet dat de jeugdopleiding zich aan het terugbetalen is. Ook al hebben we nog wel versterking nodig willen we echt mee gaan doen voor de titel.”

Uit de geschiedenis blijkt dat Ajax Cape Town in staat is om te stunten tegen Ajax Amsterdam. De laatste ontmoeting was in het seizoen 2006-2007 en die wonnen de Zuid Afrikanen met verrassend met 3-1. Ajax Amsterdam stond toen nog onder leiding van Henk ten Cate.

In dat duel stond Hans Vonk onder de lat bij de Urban Warriors uit Zuid Afrika.

Hij herrinnert zich dat duel nog goed. “We kwamen terug van een achter stand en op een gegeven moment leek het alsof elke kans een doelpunt was” blikt hij tevreden terug. Wat zaterdag de uitslag zal zijn weet Hans Vonk niet. “Het is moeilijk in te schatten, maar ik ben er eigenlijk wel benieuwd naar.”


0 reacties

Laat je reactie achter

Je bent op dit moment niet ingelogd. Je kan inloggen en reageren of je eerst registreren.

:-) :-P (y) :-S
:clown: :-@ :-O :'(
:-X _O_ _O- *-)
:-( :bonk: :-$ :koffie:
:hupholland: :gelekaart: :rodekaart: :vuvuzela:

Mijn VC inloggen

Maak je eigen account aan

Wedstrijdschema

Datum Thuis Uit

vrijdag 27 augustus 2010

zaterdag 28 augustus 2010

zondag 29 augustus 2010

Binnenkort kun je ook de stand bekijken!

Poll

Wie ligt er het eerst uit de Champions League?