VC Column: 'Yes he can!'
Zondagavond lag ik lekker onderuitgezakt op de bank. Televisie afgestemd op Nederland 1, een flesje bier naast me en een zak chips bij de hand. 22.50uur gaf de digitale klok van de DVD-speler aan. De tune van de Eredivisie en het welbekende Studio Sport-deuntje kwamen de huiskamer binnengerold. Steve McClaren te gast bij Jack van Gelder, Hugo Borst, Mulder senior en diens zoon Youri. Gaandeweg de uitzending kwam er bij mij steeds meer een raar gevoel bovendrijven over het Engelse voetbal. De volkssport aan de overkant van de Noordzee is een zinkend schip in woeste golven.
Foto: Orange Pictures
Wie eens goed in de Premier League kijkt, ziet dat er weinig mensen met de Engelse voetbalnationaliteit rondlopen in de hoogste klasse. De managers bij The Big Four zijn stuk voor stuk buitenlanders. Een Fransman in Noord-Londen bij Arsenal, een Italiaan bij stadgenoot Chelsea, de Schot Ferguson op de bank in Old Trafford en de Spanjaard Benitez deelt de lakens uit bij het Liverpool van Dirk Kuyt en Ryan Babel. Ook de Engelse voetballers in de top van de Premier League zijn dun gezaaid. Ok, Steven Gerrard wil nog wel eens de show stelen op Anfield Road, maar in het Emirates Stadium is het nogal gebruikelijk dat The Gunners met elf buitenlanders op de groene mat verschijnen.
Laten we de Premier League eens vergelijken met onze eigen Eredivisie. Ook in ons kikkerlandje verschijnen de meeste teams in de hoogste divisie met diverse voetbalnationaliteiten aan de aftrap. Luis Suárez draag als topscorer toch echt de Uruguayaanse nationaliteit en Bálasz Dszúdszak is de Hongaarse man in vorm in het Philips Stadion, maar daaronder zit een grote groep aanstormend Nederlands talent. Wout Brama werd als exponent van de Twentse jeugdopleiding recentelijk door bondscoach Bert van Marwijk opgeroepen voor een oefeninterland met Oranje tegen Paraguay. Op de bank in de Grolsch Veste zit echter een coach met een andere voetbalnationaliteit: de Engelsman Steve McClaren.
McClaren, ooit spelend voor Hull City, is naar mijn mening een tactisch meesterbrein. Een charismatisch man met verstand van voetbal en een succestrainer. Sir Alex Ferguson bracht hem in Manchester de kneepjes van het vak bij en bij Middlesbrough stond McClaren voor het eerst op eigen benen. Een succes, de oefenmeester leidde Boro in 2006 naar de finale van de UEFA Cup. In Eindhoven ging de ploeg met 4-0 onderuit tegen Sevilla. Zijn periode als bondscoach van The Three Lions eindigde desastreus door de gemiste EK-kwalificatie. Uitgefloten en verguisd vertrok McClaren bij de FA en maakte de opmerkelijke overstap naar Enschede.
Zijn periode bij FC Twente is er een met vele hoogtepunten en weinig diepe dalen. In zijn eerste seizoen in de Grolsch Veste verbaasde hij vriend en vijand door met de Enschedese club de finale van de beker te halen en met bij vlagen fantastisch voetbal de tweede plek in de Eredivisie te veroveren. Ook deze jaargang gaat het met de Tukkers geweldig onder het bewind van McClaren en zijn zij de trotse lijstaanvoerder in de vaderlandse competitie. Misschien wordt het tijd dat men in Londen, Manchester of Liverpool wakker wordt en dat volgend seizoen aanvangt met Steve McClaren aan het roer bij één van The Big Four. Ik acht McClaren in staat om het zinkende schip dat het Engelse voetbal is, op tijd recht te trekken. Of zoals Barack Obama zou zeggen: “Yes he can!”
Ruben Mans // Voetbal Centraal
Gepubliceerd door | 01-12-09 | 16:56
Laatste 5 door jou ongelezen berichten
uitklappen Wedstrijdschema
Actueel voetbal nieuws
Partners
| Titel |
|---|
| Wedden op Voetbal |
| Voetbal gokken |
| Voetbal Nieuws |
| Voetbal spelletjes |
| Tweedehands |
| Gokkasten Nederland |
| Samen wonen |
Poll
Beste Oranje-speler van het wereldkampioenschap?

Reacties
haha ja ik denk ook dat mcclaren een succescoach is...
maar helaas kom je niet zo snel van een stempel af en zal mcclaren dan ook erg hard moeten werken daarom hoop ik ook dat hij nog een aantal jaren in nederland blijft, want zeg nou zelf de laatste jaren heb ik geen trainer meegemaakt die als nummer 2 de kampioensploeg van 2008/2009 een bosje
bloemen mag voor the fantastic year' met van gaan;)
een echte gentlemen kan nedreland wel gebruiken met coaches als jol,verbeek,been en koeman:P
niet dat ik iets tegen die trainers heb, maar echte gentlemannen zijn het dus niet;)
ik denk dat hij voorlopig hier blijft,het waren zijn woorden in het genoemde programma''waarom zal ik weggaan als ik het hier naar mijn zin heb,ik weet niemand gelooft het ,maar het is waar ''en als hij weggaat is spanje een andere optie,maar twente is voorlopig de eerste 2 jaar zijn thuis.alhoewel al een paar engelse clubs zich hebben gemeld bij twente voor hem.