VC Preview: VVV-Venlo-NAC Breda, speelronde 11
Door Voetbalcentraal, friday 2009-10-30 16:29:10In de Eredivisie staat dit weekend speelronde 12 op het programma. Onder andere de Klassieker wordt afgewerkt. Verder neemt landskampioen AZ het op tegen FC Groningen, dat Vitesse met 1-5 uitschakelde in de KNVB-beker en leeft RKC Waalwijk nog steeds. Kortom, genoeg om naar uit te kijken. Laten we dan ook maar snel beginnen met de voorbeschouwing.
Op de vrijdagavond komen twee ploegen in actie: VVV-Venlo en NAC Breda. VVV-Venlo, dat moet gezegd, presteert dit seizoen prima. De Limburgers pakten punten bij ploegen waarvan gedacht werd dat ze dat niet zouden doen en staan inmiddels op de veertiende plaats. Bij winst op NAC is de tiende plek in zicht, maar dan moet de concurrentie wel punten verspelen.
Bij VVV-Venlo was het de afgelopen week druk. Er was vooral commotie over de vraag of Sandro Calabro in het bekertreffen met Sparta Rotterdam nou wel of niet bewust werd geraakt door Ayodele Adeleye. Enfin, de KNVB stelt een onderzoek in.
NAC Breda is de nummer zeven op de ranglijst. Midweeks werd er gewonnen van De Treffers in het bekertoernooi. De Brabanders scoorden toen zes keer en kregen slechts een treffer tegen. NAC Breda kan na dit weekend het verrassend goed presterende Heracles Almelo van de zesde plaats stoten, maar kan ook ingehaald worden door AZ en Sparta Rotterdam.
NAC Breda-VVV-Venlo, een wedstrijd die gespeeld gaat worden op vrijdagavond. Hoewel VVV-Venlo in goede doen is, denk ik dat het gemis van Calabro fataal gaat worden. Bovendien is NAC Breda uit, om er nog maar eens een cliché in te gooien, altijd lastig. Neemt niet weg dat de Limburgers er alles zullen gaan doen om een nederlaag te voorkomen. Ik wens ze veel succes.