Ook Van Basten pleit voor wijziging in de spelregels
Nadat de voorbije week Louis van Gaal al een pleidooi hield voor het veranderen van de spelregels, stelt nu ook Marco van Basten voor om wijzigingen in het voetbal aan te brengen. Daar waar de Bayern-coach wel wat zag voor het invoeren van technische hulpmiddelen, een 'gladiatorenduel' in de verlenging en het vervangen van de ingooi door de intrap, wil Van Basten vooralsnog niet zover gaan.
Foto: Orange Pictures
In tegenstelling tot Van Gaal wil Van Basten de ingooi behouden en over de verlenging zoals voorgesteld door de oefenmeester van Bayern München is Van Basten eveneens terughoudend. In gesprek met het Algemeen Dagblad laat San Marco wel een ander ingrijpend proefballonnetje op.
Van Basten: "Ik denk dat het een goede overweging is om buitenspel helemáál af te schaffen. Het spel zal er niet veel door veranderen. Topvoetbal is een soort veredeld handbal geworden. Als het zonder buitenspel iets makkelijker zou worden om door zo'n handbalverdediging heen te breken, dan komt dat de attractiviteit ten goede. Het enige wat je zou moeten regelen is dat een spits niet de hele tijd voor de neus van een keeper blijft hangen. Daar moet je dan een nieuw regeltje voor opstellen".
De voormalig bondscoach van het Nederlands elftal en trainer van Ajax ziet ook niets in het afschaffen van de penaltyreeks, hetgeen waarvoor Van Gaal pleitte. "Een penaltyreeks is hard. Maar iedereen is eraan gewend. Ik zou er wel een variant op los willen laten: de shoot-out. Een speler die van een meter of twintig alleen op de keeper af dribbelt. Daarmee blijf je dicht bij het voetbal en tegelijkertijd bied je kijkers toch wat meer attractiviteit", aldus Van Basten in het Algemeen Dagblad
Gepubliceerd door | 12-03-10 | 11:29
Laatste 5 door jou ongelezen berichten
uitklappen Wedstrijdschema
Actueel voetbal nieuws
Partners
| Titel |
|---|
| Wedden op Voetbal |
| Voetbal gokken |
| Voetbal Nieuws |
| Voetbal spelletjes |
| Tweedehands |
| Gokkasten Nederland |
| Samen wonen |
Poll
Beste Oranje-speler van het wereldkampioenschap?

Reacties