Been: 'Dit seizoen strijden om plek in Europa League'
Door Voetbalcentraal, friday 2010-09-03 11:59:49
In een gesprek met het Algemeen Dagblad liet Feyenoord-trainer Mario Been weten dat hij ook dit seizoen weer wil strijden voor een plek in de voorronde van de Europa League. Dit seizoen werden de Feyenoord uitgeschakeld door AA Gent.
De trainer wil graag revanche op de uitschakeling van dit jaar. "Natuurlijk is het een enorme teleurstelling dat je geen rol meer speelt in Europa, maar we kunnen nu maar één ding doen: ervoor zorgen dat we volgend seizoen weer een kans krijgen om ons voor Europees voetbal te plaatsen."
Maar de oefenmeester ziet in dat het dit jaar niet makkelijk zal worden. Enkele ervaren spelers zijn vertrokken, en hierdoor is Been genoodzaakt om de jeugd meer te laten spelen. "Wij gaan dit seizoen niet zomaar wedstrijden winnen en we gaan ons zeker niet zomaar plaatsen voor de voorronde van de Europa League", aldus Been.
Been had graag met Feyenoord dit seizoen al in de Europa League willen staan om met deze jonge ploeg ervaring op te doen. "Wat er is gebeurd, strookt ook niet met mijn ambitie en die van de spelers. Die zes wedstrijden waren goed geweest om ervaring op te doen voor deze spelersgroep. We hadden daar ons voordeel mee kunnen doen ten opzichte van de concurrenten. Clubs als SC Heerenveen en FC Groningen
komen dichterbij", aldus de oefenmeester.
Desondanks blijft hij nog altijd positief en denkt hij dat hij over twee á drie jaar mee kan doen om prijzen. "Ik ben positief gestemd en denk dat er over twee of drie jaar weer een elftal staat dat mee kan doen om de prijzen, want we hebben veel kwaliteiten binnen deze jonge groep."