Valse start voor Van Persie bij Feyenoord met doelpuntloos debuut tegen NEC

Door NOS Voetbal, sunday 2025-03-02 08:35:04

Het debuut van Robin van Persie als coach van Feyenoord is uitgelopen op een teleurstellend 0-0 gelijkspel tegen NEC in De Kuip. De thuisploeg ontsnapte aan een nederlaag, toen een doelpunt van NEC vanwege hands werd afgekeurd.Door het gelijkspel laat Feyenoord het na om de derde plaats in de eredivisie te behouden. FC Utrecht nam eerder vanavond de derde plaats al over door een 1-0 overwinning op NAC Breda.Als vanouds werd Van Persie toegezongen bij zijn rentree in De Kuip. Ruim 23 jaar na zijn debuut als speler debuteerde de Rotterdammer als trainer van Feyenoord. Met een brede glimlach en de handen in de lucht dankte hij voor de steun.PuzzelHet was voor de coach flink puzzelen vanaf zijn eerste werkdag afgelopen maandag. Maar liefst dertien spelers waren afwezig vanwege blessures. Antoni Milambo en Jakub Moder haakten als laatste af.Bij afwezigheid van zoveel middenvelders stond linksback Gijs Smal linkshalf. Daarnaast kreeg winteraanwinst Oussama Targhalline zijn eerste basisplaats en completeerde Luka Ivanusec de middenlinie. Terwijl de liederen over Van Persie nog door het stadion galmden, was Anis Hadj Moussa dicht bij de openingsgoal. De Algerijnse dribbelaar schoot net naast de kruising. Vanaf de zijlijn baalde Van Persie mee met de buitenspeler.Van Persie was sowieso actief vanaf de kant, druk met wijzen en roepen. Hij wilde zijn manschappen vroeg druk laten zetten en dat lukte aardig. Hard werken deed Feyenoord zeker onder de nieuwe trainer, maar oogstrelend was het niet en veel kansen waren er ook niet. Schoten van Igor Paixão en Smal belandden in de handen van NEC-keeper Robin Roefs.Wellenreuther redt knapEen mislukte rabona (trucje achter het standbeen) van Ivanusec illustreerde dat Van Persie in een week tijd nog geen wonderen had verricht. Vlak voor rust was de grootste kans zelfs voor de bezoekers. Na een voorzet van Sontje Hansen kon Vito van Crooij bij de tweede paal binnenkoppen.Feyenoord-keeper Timon Wellenreuther had op de doellijn echter een prachtige redding in huis. Na rust draaide Feyenoord de duimschroeven aan, kwam NEC meer onder druk te staan, maar de kansen bleven schaars.Afgekeurde goalsLars Olden Larsen leek in de 72ste minuut voor een enorme domper te zorgen door NEC met een snoeiharde kopbal op voorsprong te zetten. De VAR constateerde echter dat in de aanloop naar de goal hands was gemaakt door Koki Ogawa. Daarom werd de goal afgekeurd.Even daarna werd ook een doelpunt van Feyenoord afgekeurd. De 18-jarige Mexicaanse invaller Stéphano Carrillo scoorde op aangeven van Paixão, maar de Braziliaan stond daarvoor buitenspel.In de slotfase kon Dávid Hancko als extra spits de impasse ook niet doorbreken. De Slowaak liep nog tegen een gele kaart aan en mist daardoor door een schorsing het duel met FC Twente over twee weken. Zo kon De Kuip geen feestje vieren bij het debuut van Van Persie als coach.

Voetbalcentraal

Voetbalcentraal is een merk van ELF Voetbal

Postadres
ELF Voetbal
Postbus 6684
6503 GD Nijmegen


Adverteren

Voor advertentiemogelijkheden kunt u contact opnemen met:

Mike Bogaard
mike@elf-panna.nl

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.