Brazilië en Ecuador kwalificeren zich voor WK 2026

Door NOS Voetbal, wednesday 2025-06-11 06:26:47

Brazilië en Ecuador hebben zich voor het WK van 2026 geplaatst. Brazilië won met 1-0 van Paraguay en Ecuador had in Peru genoeg aan een gelijkspel (0-0) om in de top zes van de kwalificatiegroep te eindigen.Bij Brazilië, dat op tien punten staat van het al geplaatste Argentinië, zat de jarige Carlo Ancelotti (66) voor de tweede keer als bondscoach op de bank.Vinícius Junior schonk zijn voormalige coach bij Real Madrid de zege door vlak voor rust de enige treffer te maken. Brazilië miste nog nooit een WK en doet volgend jaar in Canada, Mexico en de VS voor de 23ste keer mee. Voor Ecuador wordt het de vijfde WK-deelname.In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiegroep plaatsen de eerste zes landen zich voor het eindtoernooi. De nummers 4 en 5, Uruguay en Paraguay, zijn ook dicht bij plaatsing. Beide landen hebben aan één punt in de laatste twee wedstrijden genoeg om zich voor het WK te kwalificeren.Wereldkampioen Argentinië speelde met 1-1 gelijk tegen Colombia, maar blijft riant koploper in de groep en is ook al zeker van het volgende WK.

Voetbalcentraal

Voetbalcentraal is een merk van ELF Voetbal

Postadres
ELF Voetbal
Postbus 6684
6503 GD Nijmegen


Adverteren

Voor advertentiemogelijkheden kunt u contact opnemen met:

Mike Bogaard
mike@elf-panna.nl

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.