James weer speelgerechtigd, wedstrijd Go Ahead-NAC niet ongeldig verklaard

Door NOS Voetbal, wednesday 2026-04-08 21:40:04

Dean James is weer speelgerechtigd, dat meldt zijn club Go Ahead Eagles. De back mocht de afgelopen weken niet meer spelen en trainen, nadat hij de hoofdpersoon was geworden in de paspoortkwestie die het Nederlands voetbal bezighield. Ook werd woensdag bekend dat de eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead en NAC, de wedstrijd waardoor de paspoortenkwestie aan het rollen was gekomen, niet ongeldig wordt verklaard. Dat meldde het competitiebestuur van de KNVB. "Het zou tot nadeel voor alle clubs kunnen leiden", luidde de verklaring. Als de KNVB de wedstrijd wel had laten overspelen, was de kans aanwezig dat meer clubs daar aanspraak op hadden willen maken naar aanleiding van de paspoortkwestie. Dat zou betekenen dat veel meer wedstrijden opnieuw gespeeld hadden moeten worden. Eerder werd al duidelijk dat de club uit Deventer geen straf opgelegd kreeg voor het opstellen van James, gedurende dit seizoen. Dat besloot de onafhankelijke aanklager betaald voetbal van de KNVB na een onderzoek naar de speelgerechtigdheid van de rechtsback. Naast James is ook aanvaller Richonell Margaret, die met dezelfde situatie kampte, weer beschikbaar voor Go Ahead Eagles. Bij sc Heerenveen mag Dylan Vente weer meespelen. Geen werkvergunning De zaak kwam aan het rollen, nadat NAC Breda bij de KNVB had aangeklopt om de met 6-0 verloren wedstrijd tegen Go Ahead over te spelen. De Brabantse club stelde dat James niet over een werkvergunning beschikte, omdat hij zijn Nederlandse nationaliteit was verloren. James heeft zich vorig jaar laten naturaliseren tot Indonesiër. De Nederlandse wet schrijft voor: wie vrijwillig een andere nationaliteit aanneemt, verliest automatisch zijn Nederlanderschap. De aanklager betaald voetbal zegt weliswaar dat James volgens de reglementen sinds maart 2025 inderdaad niet speelgerechtigd is, maar heeft besloten om geen "tuchtrechtelijke maatregelen" te nemen, zo schrijft de KNVB in een persbericht. De KNVB licht toe: "Dit vanwege het feit dat zowel de speler als de club niet op de hoogte was van de automatische gevolgen van het aannemen van een andere nationaliteit dan de Nederlandse. Bovendien is gebleken dat de gevolgen van het aannemen van een andere nationaliteit breder onbekend waren binnen het betaald voetbal." "Vanaf heden geldt voor de aanklager betaald voetbal dat clubs en spelers geacht worden bekend te zijn met de regels ten aanzien van het aannemen van een andere nationaliteit dan de Nederlandse", besluit de voetbalbond.

Voetbalcentraal

Voetbalcentraal is een merk van ELF Voetbal

Postadres
ELF Voetbal
Postbus 6684
6503 GD Nijmegen


Adverteren

Voor advertentiemogelijkheden kunt u contact opnemen met:

Mike Bogaard
mike@elf-panna.nl

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.