Nederlandse 3x3-basketballers rekenen op WK ook af met Japan

Door NOS Voetbal, wednesday 2026-06-03 12:25:03

De Nederlandse 3x3-basketballers hebben op het WK in Warschau ook hun derde groepswedstrijd gewonnen. Tegen Japan werd het 21-14. Later vandaag volgt tegen Duitsland het vierde en laatste groepsduel. Vrijdagmiddag begint de knock-outfase. Bij groepswinst slaat Nederland de tussenronde over en gaat het direct naar de kwartfinales op zaterdag. Oranje won eerder deze poulefase met 21-13 van Nieuw-Zeeland en met 22-10 van China. Sterke Van Tilborg Bryan Alberts, Jan Driessen, Daen van Tilborg en Worthy de Jong hadden het aanvankelijk moeilijker dan verwacht met Japan. Tot 8-8 bleef het gelijk opgaan. Daarna ging het echter snel. Vooral dankzij scores onder het bord van de sterke en effectieve Van Tilborg liep Nederland uit naar 15-9. De mooiste score kwam van De Jong, die van een enorme afstand raak wist te schieten. Alberts maakte het karwei af, eveneens met een tweepunter. WK 3x3-basketbal bij de NOS Alle wedstrijden van de Nederlandse mannen- en vrouwenploeg zijn live te zien via een stream op NOS.nl en de NOS-app. Straks om 15.10 uur spelen de mannen tegen Duitsland. Vanavond nemen de vrouwen het op tegen Madagaskar (18.30 uur) en Polen (20.45 uur).

Voetbalcentraal

Voetbalcentraal is een merk van ELF Voetbal

Postadres
ELF Voetbal
Postbus 6684
6503 GD Nijmegen


Adverteren

Voor advertentiemogelijkheden kunt u contact opnemen met:

Mike Bogaard
mike@elf-panna.nl

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.