Ancelotti houdt Neymar nog aan de kant tijdens eerste groepswedstrijd Brazilië

Door NOS Voetbal, friday 2026-06-12 23:14:03

Bondscoach Carlo Ancelotti kan tijdens de eerste groepswedstrijd van Brazilië, zaterdag middernacht Nederlandse tijd tegen Marokko, nog niet beschikken over zijn sterspeler Neymar. Dat maakte de Italiaan vrijdag indirect duidelijk tijdens een persconferentie. "Ik verwacht dat Neymar volgende week weer inzetbaar is", antwoordde Ancelotti toen hem werd gevraagd naar de fysieke gesteldheid van de nummer 10 van de 'Goddelijke Kanaries'. De 34-jarige speler van Santos startte de WK-campagne verre van topfit en bracht de voorbereiding op het WK in het trainingskamp in Morristown als gevolg van een hardnekkige kuitblessure voornamelijk fietsend op een hometrainer door. Neymar liep half mei een tweedegraads spierscheuring aan zijn rechterkuit op tijdens een competitiewedstrijd van zijn club Santos tegen Coritiba. Of Neymar de overige groepswedstrijden tegen Haïti en Schotland speelt, zei Ancelotti niet. Neymar speelde zijn laatste interland voor Brazilië op 17 oktober 2023, thuis tegen Uruguay. In dat WK-kwalificatieduel scheurde hij de voorste kruisband van zijn linkerknie af en liep hij in hetzelfde gewricht een meniscusblessure op. Ruim tweeënhalf jaar lang stond zijn leven in het teken van revalideren, ook al kwam hij in 2026 voor zijn club Santos wel tot dertien wedstrijden. Daarin scoorde hij zeven keer en tekende hij voor drie assists. Tussen het moment waarop Neymar de dubbele knieblessure opliep en het verlossende woord van Ancelotti dat hij deel uitmaakt van de WK-selectie van 2026 zaten 944 dagen. Met 79 doelpunten in 128 interlands is Neymar nog altijd topscorer aller tijden van Brazilië. Hij nam die eretitel over van de legendarische Pelé, die 77 maal het net trof, maar daar wel slechts 92 officiële wedstrijden voor nodig had.

Voetbalcentraal

Voetbalcentraal is een merk van ELF Voetbal

Postadres
ELF Voetbal
Postbus 6684
6503 GD Nijmegen


Adverteren

Voor advertentiemogelijkheden kunt u contact opnemen met:

Mike Bogaard
mike@elf-panna.nl

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.