Kaapverdië in de wolken na stunt tegen Spanje: 'We kunnen denken aan volgende ronde'

Door NOS Voetbal, monday 2026-06-15 21:15:03

Voor veel Kaapverdianen was meedoen aan het WK voetbal al een droom die uitkwam. Er werd stiekem gehoopt op een klein resultaat in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië, maar na de daverende stunt tegen Europees kampioen Spanje (0-0) wordt er veel groter gedacht. De in Rotterdam geboren Laros Duarte, oud-speler van FC Groningen en Sparta en inmiddels spelend bij het Hongaarse Puskás Akadémia, sprak na afloop van de wedstrijd in Atlanta grootse woorden. "Kijk, we zijn een klein land en we hadden volgens iedereen één procent kans om door te gaan. Maar we hebben nu een heel andere uitgangspositie. Het is zelfs realistisch om nu al na te denken over kwalificatie voor de volgende ronde, en het voelt goed." Zijn broer Deroy, die eveneens een verleden bij Sparta heeft en tegenwoordig bij het Bulgaarse Loedogorets zijn geld verdient, wil nog niet zo ver gaan, Maar hij kan een glimlach na afloop van de wedstrijd toch ook niet onderdrukken. "Het moet nog even bezinken. Het is een 0-0, hè. Wel tegen Spanje. Maar volgende week moeten we er weer staan", zegt Deroy Duarte in eerste instantie nuchter. "Maar het is wel iets prachtigs, dat kunnen we toch niet ontkennen." Bekijk hier de samenvatting van Spanje-Kaapverdië en een reportage: "Het is een feestje, nog geen groot feest, maar we zijn er uiteraard superblij mee. Het geeft een goed gevoel", vult Laros Duarte aan. En dat is te begrijpen. Een stunt tegen de Europees kampioen is al fijn, maar zoals de Duartes al constateerden, liggen er nu zeker mogelijkheden om de knock-outfase te bereiken. 'Focus op verdedigen' Want de acht beste nummers drie van alle poules gaan, net als de nummers een en twee, door naar de volgende ronde. En Kaapverdië zou tegen het matige Saudi-Arabië nog een keer kunnen stunten. Al moet er dan wel iets meer aangevallen worden dan tegen Spanje. Kaapverdië was tegen de favoriet voor de wereldtitel met name aan het verdedigen en zag Spanje 27 schoten lossen richting het doel van de 40-jarige, uitblinkende doelman Vozinha. Kaapverdië zelf loste slechts zes schoten, waarvan één tussen de palen. "We wisten dat het lastig zou worden, Spanje is één van de beste landen ter wereld", stelt Vozinha. "Ik heb mijn hele leven hard gewerkt om hier te staan en ik heb met mijn ervaring iets voor het team kunnen betekenen. Daar ben ik blij mee." "Vandaag lag onze focus op het verdedigen, maar we kunnen in andere wedstrijden laten zien hoe goed we zijn met de bal", zei Laros Duarte hoopvol. Of dat ook daadwerkelijk gaat lukken, weten we op 22 juni, als de ploeg het opneemt tegen Uruguay.

Voetbalcentraal

Voetbalcentraal is een merk van ELF Voetbal

Postadres
ELF Voetbal
Postbus 6684
6503 GD Nijmegen


Adverteren

Voor advertentiemogelijkheden kunt u contact opnemen met:

Mike Bogaard
mike@elf-panna.nl

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.