Spitsenprobleem lijkt opgelost met uitblinker Brobbey, hamstring is 'all good'

Door NOS Voetbal, saturday 2026-06-20 20:50:03

Brian Brobbey is blij dat hij zichzelf heeft kunnen laten zien in het tweede WK-duel van Oranje. Vroeg in de wedstrijd tegen Zweden scoorde de spits tweemaal. "Het was een goede avond. Twee goals, een 5-1 zege. Een topavond", zegt de altijd nuchtere Brobbey. Het was een perfect uitgepakte wijziging door bondscoach Ronald Koeman. Brobbey startte in plaats van Crysencio Summerville en bewees in de punt meteen zijn waarde. "Als spits wil je altijd spelen en jezelf laten zien. Dat heb ik gedaan, ik ben erg blij", aldus Brobbey, die met zijn tweede goal de 100ste treffer van Oranje op een WK maakte. Sterker dan zijn man Spanning om zichzelf te willen bewijzen had Brobbey voor de wedstrijd niet. "Ik ging met vol vertrouwen deze wedstrijd in en de uitkomst is heel goed." Ploeggenoot Cody Gakpo, die zelf tweemaal scoorde in de tweede helft, was lovend over Brobbey. "Voor een team is het, zeker als je het wat moeilijker hebt, heel fijn om iemand als Brian in de spits te hebben staan. Hij is tien van de tien keer sterker dan zijn man. Je ziet dat hij de eerste goal zelf opzet en afmaakt." "Als je weet dat Brian op die momenten loert, kunnen we daar als team op inspelen." Brobbey wist zelf ook waar hij moest staan. "Bij Cody en Denzel weet je dat ze voor gaan geven. Daar was ik heel scherp op." Bondscoach Koeman zag in de eerste goal 'alles wat je wil zien'. "We weten dat Brian dat heel goed kan. We hebben heel veel snelheid en hij kwam voor de goal. Het was een hele goede bal van Cody. Het was een geweldige start en dat geeft vertrouwen." Klachten Bondscoach Koeman was blij met het optreden van Brobbey, maar toch is een volgende basisplaats nog niet helemaal zeker. "Hij heeft lichte hamstringklachten, dus misschien valt dat tegen." "Het is all good", stelt Brobbey iedereen gerust. Hij kijkt alweer vooruit. "Ik denk dat dit ons een extra boost geeft, veel vertrouwen. Zo moeten we door blijven gaan." Vijfde WK-goal Gakpo Met zijn twee treffers na rust staat de teller van Gakpo op WK's op vijf. Recordhouder Johnny Rep maakte er in totaal zeven. Dan volgt een gezelschap grote namen dat zes keer scoorde op WK's: Dennis Bergkamp, Rob Rensenbrink. Arjen Robben, Robin van Persie en Wesley Sneijder. "Ik ken mijn kwaliteiten en als ik vrij kan schieten, verwacht ik dat hij sowieso op goal gaat", zegt Gakpo over zijn tweede treffer.

Voetbalcentraal

Voetbalcentraal is een merk van ELF Voetbal

Postadres
ELF Voetbal
Postbus 6684
6503 GD Nijmegen


Adverteren

Voor advertentiemogelijkheden kunt u contact opnemen met:

Mike Bogaard
mike@elf-panna.nl

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.