FC Twente verliest eerste ontmoeting met Ferencváros in voorrondes Europa League

Door NOS Voetbal, thursday 2026-07-23 20:25:03

Het Europa League-avontuur van FC Twente lijkt al te eindigen voordat het goed en wel begonnen is. De Tukkers gingen in de tweede voorronde van het Europese clubtoernooi in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Ferencváros en moeten volgende week in Hongarije vol aan de bak. De Haïtiaanse WK-ganger Lenny Joseph deed FC Twente de das om in Enschede. De spits scoorde na een kwartier spelen en tien minuten voor tijd. Tussendoor deed Aske Adelgaard wat terug namens de thuisploeg. De return tussen Twente en Ferencváros is volgende week donderdag in Boedapest. De winnaar van het tweeluik speelt in de volgende ronde tegen Qarabag of CSKA Sofia, die donderdag met 0-0 gelijkspeelden. De verliezer daalt af naar de voorrondes van de Conference League, waar Dunajská Streda of FK Velez wacht. Het eerste duel tussen die ploegen werd door eerstgenoemde met 1-0 gewonnen. FC Twente begon fel en goed aan de wedstrijd. Al in de derde minuut vloog een voorzet van Daan Rots richting de goal, waar de keeper van Ferencváros moest ingrijpen. De rebound was niet aan Wout Weghorst besteed. Hoewel Twente het meeste balbezit had, bleven grote kansen uit en na een kwartier spelen waren het de gasten die als eerste juichten. Middenvelder Kristoffer Zachariassen stuurde spits Joseph met een strakke steekpas de diepte in. Bart van Rooij verkeek zich op de situatie, waardoor Joseph voor Van Rooij kon komen en de 0-1 binnenschoot. FC Twente schakelde na de tegengoal direct een tandje bij. Tien minuten na de openingstreffer kwam Sondre Ørjasaeter gevaarlijk naar binnen, maar zijn schot hobbelde naast de goal. Even later snelde Ørjasaeter aan de linkerkant twee man voorbij, waarna hij de bal teruglegde op debutant Adelgaard. Die aarzelde niet en plaatste de bal met gevoel in de verre hoek: 1-1. Een droomdebuut voor Adelgaard, die deze zomer overkwam van Go Ahead Eagles om de naar Hoffenheim vertrokken Mats Rots te doen vergeten. Ferencváros kwam de tweede helft beter uit de kleedkamer. Na vijf minuten kwam FC Twente goed weg toen een voorzet op het hoofd van Joseph belandde, maar de spits de bal de verkeerde kant opstuurde. Een kleine tien minuten later slingerde Van Rooij de bal voor de goal. De voorzet werd slecht ingeschat door de rechtsback van Ferencváros, die volledig onder de bal dook. Ørjasaeter kreeg daardoor een kans, maar die schoot van dichtbij recht op de Hongaarse doelman. De wedstrijd leek de kant van FC Twente op te vallen, maar uiteindelijk was het opnieuw Joseph die doel trof. In een tegenaanval kwam de gevaarlijkste man van Ferencváros bij een lage voorzet voor zijn directe tegenstander en tikte hij de 1-2 binnen. Weghorst claimde nog vastgehouden te zijn in de aanloop naar de goal, maar daar gaf de scheidsrechter geen gehoor aan.

Voetbalcentraal

Voetbalcentraal is een merk van ELF Voetbal

Postadres
ELF Voetbal
Postbus 6684
6503 GD Nijmegen


Adverteren

Voor advertentiemogelijkheden kunt u contact opnemen met:

Mike Bogaard
mike@elf-panna.nl

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.