NEC moet wennen aan Champions League-voetbal in De Goffert: 'Kon auto niet kwijt'

Door NOS Voetbal, tuesday 2026-08-18 15:35:03

Helemaal klaar is NEC als club nog niet voor Champions League-voetbal, vindt trainer Dick Schreuder. Tegelijkertijd staat heel Nijmegen te trappelen om de befaamde hymne morgen voor de wedstrijd tegen Bodø/Glimt voor het eerst door De Goffert te horen schallen. NEC speelt in de knock-outfase woensdag eerst thuis. Volgende week is de return in Noorwegen. De winnaar van het tweeluik plaatst zich voor het hoofdschema van de Champions League. NEC - Bodø/Glimt bij de NOS De wedstrijd tussen NEC en Bodø/Glimt begint woensdag om 21.00 uur. Het duel is bij de NOS live te volgen via NPO Radio 1 en ook via het liveblog op NOS.nl en in de NOS-app. De selectie van NEC werd de laatste week behoorlijk aangevuld. Met de komst van de verdedigers Almugera Kabar (van Borussia Dortmund) en Gabriel Brás (FC Porto) staat de ploeg er al beter voor dan tijdens het gewonnen tweeluik met Olympiakos in de vorige voorronde. Schreuder is er blij mee, maar vindt ook dat NEC als club in het algemeen nog niet op Champions League-niveau zit. "Nee, daar zijn we in veel opzichten nog niet op voorbereid", aldus de trainer. "Dat proberen we wel, en daar wordt keihard aan gewerkt door de hele club. Maar we staan er nu wel, want het kan snel gaan in het voetbal." Gestaag doorgroeien De Nijmegenaren moeten volgens Schreuder gestaag doorgroeien om structureel op het niveau van de Noorse tegenstander Bodø/Glimt te komen. "Maar dat ligt meer bij de directie. De club wil in de toekomst bijvoorbeeld het stadion uitbreiden. Door nu bijvoorbeeld de Champions League te halen helpen we de club daar financieel wel bij." Vandaag en morgen wordt De Goffert in ieder geval voor even omgeturnd tot een Champions League-stadion, met de bekende diepblauwe banners op de tribunes. Het spreekt tot de verbeelding, maar Schreuder blijft er nuchter onder. "Ik voel daar nog niet heel veel bij, hoor", zegt hij desgevraagd en met een knipoog. "Alleen vanochtend wat irritatie omdat ik de auto niet kwijt kon en mijn eigen kantoor niet in kwam." Schreuder beseft dat met Bodø/Glimt, dat al jaren boven zichzelf uitstijgt in Europa, een tegenstander van formaat voor de deur staat. Toch is hij ervan overtuigd dat NEC er klaar voor is. "Ajax-uit, PSV-uit, de duels met Olympiakos: we hebben genoeg van dit soort meetmomenten gehad die we goed zijn doorgekomen. Morgen moeten we het laten zien, maar ik denk dat we er heel goed mee om kunnen gaan."

Voetbalcentraal

Voetbalcentraal is een merk van ELF Voetbal

Postadres
ELF Voetbal
Postbus 6684
6503 GD Nijmegen


Adverteren

Voor advertentiemogelijkheden kunt u contact opnemen met:

Mike Bogaard
mike@elf-panna.nl

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.