Ajax-voetbalsters verliezen eerste duel met Real Madrid om ticket Champions League

Door NOS Voetbal, wednesday 2026-08-26 20:20:03

Een ticket voor de Women's Champions League lijkt ver weg voor de voetbalsters van Ajax. De Amsterdammers hebben het eerste duel in de play-offs van Real Madrid verloren. Oud-PSV'er Janou Levels besliste de wedstrijd: 0-2. Volgende week woensdag is de return in Madrid. In Eindhoven begon PSV de play-offs ook met een nederlaag: het werd 0-1 tegen het Deense HB Køge. De Ajacieden stelden zich verdedigend op tegen de Spaanse topclub en moesten het vooral hebben van counters. Keepster Femke Liefting bood een paar keer redding, maar echt heel gevaarlijk werd Real ook weer niet. Ajax investeerde deze zomer flink door veel speelsters uit de Engelse Women's Super League te halen, onder wie Liefting (Chelsea), middenvelders Nadine Noordam (Brighton & Hove Albion) en Sari Kees (Leicester City) en aanvaller Katja Snoeijs (Everton). Het viertal kreeg een basisplaats tegen de Madrilenen. Mooie actie De mooiste actie in de eerste helft kwam van Mirte van Koppen. De rechtsbuiten van Ajax, 20 jaar, kapte naar binnen en zocht de verre hoek. De Duitse Real-keeper Merle Frohms moest zich tot het uiterste strekken om de bal uit de kruising te tikken. Real leek op voorsprong te komen dankzij oud-Ajacied en Oranje-international Lotte Keukelaar. Een schot van de 20-jarige rechtsbuiten veranderde van richting en belandde op de paal. Vlak daarna was het alsnog raak voor de bezoekers. En hoe: de talentvolle Zweedse spits Felicia Schröder schoot een vrije trap keihard tegen de touwen. In de tweede helft zocht Ajax naar een gelijkmaker, maar het was Real dat de score verdubbelde. De Nederlandse linksback Levels stond helemaal vrij in de zestien. Ondanks een matige aanname kreeg de oud-speelster van PSV alle ruimte om af te drukken: 0-2. Levels kwam deze zomer over van Wolfsburg, evenals Lineth Beerensteyn, die inviel. Beerensteyn mist grote kans Beerensteyn kreeg in blessuretijd een grote kans toen ze vanaf de middenlijn alleen op keepster Liefting af mocht. De Oranje-international had echter te veel tijd nodig en haar actie verzandde, nadat vier Ajax-verdedigers terug waren gekeerd bij het eigen doel. Feyenoord verliest in Europa Cup De voetbalsters van Feyenoord speelden de allereerste officiële Europese wedstrijd in de clubgeschiedenis. In de eerste voorronde van de Europa Cup verloor de ploeg van trainer Marc Pieters met 2-1 bij RSC Anderlecht. Volgende week is de return in Rotterdam. Het duel startte dramatisch voor de Rotterdammers. In de derde minuut kwam Feyenoord op achterstand door een doelpunt van Sarah Wijnants en in de achttiende minuut kwam daar een rode kaart voor Tess van Bentem bij. Toch slaagde Feyenoord erin om de 1-1 te maken via Romée van de Lavoir, maar de Litouwse Rimante Jonusaite maakte alsnog 2-1 voor de Belgische ploeg.

Voetbalcentraal

Voetbalcentraal is een merk van ELF Voetbal

Postadres
ELF Voetbal
Postbus 6684
6503 GD Nijmegen


Adverteren

Voor advertentiemogelijkheden kunt u contact opnemen met:

Mike Bogaard
mike@elf-panna.nl

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.