AZ optimistisch over kansen tegen Standard Luik
Door Voetbalcentraal, tuesday 2009-09-29 09:12:34Dinsdagavond staat voor AZ al een cruciaal duel in de Champions League op het programma. De landskampioen neemt het dan thuis op tegen de kampioen van België, Standard Luik. Beide ploegen verloren hun eerste Champions League-duel, hetgeen maakt dat winst voor beiden bittere noodzaak is.
Het geplaagde AZ ziet onlangs de recente slechte prestaties het duel met Standard Luik met vertrouwen tegemoet. Ronald Koeman: "Ik ben niet bang dat deze periode lang gaat duren, want we hebben kwaliteit genoeg. Het is niet onrustig, dat is ook tekenend voor deze club. De sfeer is natuurlijk wel iets anders dan in periodes dat je veel wint. Wat dat betreft snakken we naar een goed resultaat."
De AZ-coach vervolgt zijn relaas tijdens de persconferentie. "We spelen tegen Standard Luik niet met dezelfde ploeg als tegen FC Utrecht (1-0 verlies). Het is meer dan ooit het moment om terug te gaan naar vastigheid. Het wordt een heel moeilijk karwei, maar absoluut niet onmogelijk. Ze hebben een fysiek sterk team dat compact kan spelen. Voorin hebben ze ook veel snelheid. We hebben genoeg beelden van Standard gezien om niet verrast te worden", zo stelt Ronald Koeman.
De lezing van de AZ-coach wordt beaamd door AZ-aanvaller Moussa Dembélé. "We zijn niet in vorm en we spelen niet goed. We zijn echter professioneel genoeg om de situatie te kunnen omkeren. In de Champions League moeten we onze waarde tonen. Vooral ook aan onszelf."
De Belgisch international is evenals zijn coach vol vertrouwen over de kansen van AZ in de Champions League-groepsfase. "Standard Luik is een goede ploeg, een beetje van hetzelfde niveau als dat van ons. Als we thuis niet van hen kunnen winnen, verdienen we geen plaats in de volgende ronde. Maar in deze groep hebben we onze kansen. Als we op ons niveau spelen, is onze plaats net achter Arsenal: als tweede van de groep", aldus een optimistische Moussa Dembélé.