Rouwende Duitsers en Ivoorkust houden het op 2-2
Door Voetbalcentraal, wednesday 2009-11-18 23:53:36Een rouwende Duitse ploeg heeft woensdagavond in een oefenduel met Ivoorkust de vorige week overleden keeper Robert Enke herdacht. Die Mannschaft bleef tegen de WK-deelnemer steken op een 2-2 gelijkspel. 33.000 toeschouwers waren in Gelsenkirchen aanwezig bij de ontmoeting tussen beide landen.
Voorafgaande aan het duel werd er een minuut stilte in acht genomen voor de op 32-jarige leeftijd overleden Enke. De doelman, die vorige week dinsdag een einde aan zijn leven maakte, werd ook op de reservebank herdacht. Daar lag een shirt van het nationale elftal met zijn naam erop.
De thuisploeg begon sterk aan de wedstrijd en kwam al na 11 minuten op een 1-0 voorsprong. Lukas Podolski benutte al vroeg in het duel een terecht gegeven strafschop en tekende zodoende voor de openingstreffer. Die 1-0 stand bleef tot en met de rust staan, waarna Ivoorkust begon te voetballen.
De Afrikanen kwamen sterk uit de kleedkamer en kwamen in de 57ste minuut langszij door een goal van Emmanuel Eboué. Vijf minuten voor tijd tekende Seydou Doumbia zelfs de 1-2 voor de bezoekers aan. Podolski moest er uiteindelijk aan te pas komen om een afgang voor de Duitsers af te wenden.
“Voor het duel waren we in gedachten bij Robert, aan het einde waren we blij dat we toch nog 2-2 hebben gespeeld”, zei de tweevoudig doelpuntenmaker. Philipp Lahm was het met de aanvaller eens. “We hebben tien turbulente dagen achter de rug. Het was een zwaar duel voor ons.”