EXCLUSIEF - Interview met Nassir Maachi
Door Voetbalcentraal, friday 2011-11-04 12:00:01 ZWOLLE – Nee, de stemming was niet al te vrolijk in Zwolle na het mislopen van het kampioenschap in de Jupiler League. Dit seizoen hoopt clubtopscorer Nassir Maachi (26) de Hanzestad alsnog in feeststemming te brengen. “Een ezel stoot zich niet tweemaal aan dezelfde steen.”
TEKST: Jurriën Schuiringa & Youri Bakker
“Of wij sterker zijn? Tuurlijk!” Nassir Maachi straalt vertrouwen uit in aanloop naar de belangrijke competitiewedstrijd tegen Willem II. Vorig seizoen kon hij zijn stempel niet drukken op het steeds matiger wordende spel van FC Zwolle, maar deze jaargang laat hij met negen goals uit elf wedstrijden zien dat hij daadwerkelijk belangrijk kan zijn voor de club uit Overijssel. Vanavond kunnen de Blauwvingers bij een zege het gat met de Tricolores vergroten naar zeven punten
“In vergelijking met vorig seizoen heeft Willem II een hele andere selectie. Of ik ze sterker vind dan afgelopen jaar? Ik ben nog niet onder de indruk geraakt van die ploeg, dus wij maken zeker een kans op een mooi resultaat. We hebben tot nu toe iedere wedstrijd gescoord en dat gaan we vanavond ook doen. Als we achterin ook nog eens de nul houden, is het kassa!”, geeft Maachi aan tegenover Voetbal Centraal.
Doelpuntenmachine
FC Zwolle is niet vies van het maken van goals. De ploeg van trainer Art Langeler vond dit seizoen al 34 keer het net van de tegenpartij; een gemiddelde van drie treffers per wedstrijd! “Veel spelers kunnen scoren en dat is een kwaliteit. Vorig seizoen werden alle ballen op Sjoerd Ars en Danny Schreurs gespeeld (beiden voetballen inmiddels niet meer in Zwolle, red.) en dat merkten de tegenstanders op een gegeven moment ook. We verloren veel punten in wedstrijden die je normaal gesproken hoort te winnen. Dit seizoen is het anders. Of dat meer punten gaat opleveren, moet de toekomst uitwijzen.”
Maachi heeft momenteel weinig reden tot klagen. De aanvaller, die vorig seizoen vaak wissel stond, heeft de reservebank definitief ingeruild voor het veld en scoorde al negen keer. Maar niet ieder jaar verliep vlekkeloos voor de in Naarden geboren voetballer. Maachi liep in zijn tijd bij FC Utrecht een gebroken middenvoetsbeentje op. “Daardoor moest ik het EK onder 21 in Portugal aan mij voorbij laten gaan. Ik besloot naar FC Dordrecht te vertrekken, ondanks de interesse van diverse clubs uit de Eredivisie. Ik moest op kracht komen en had een trainer nodig die vertrouwen in mij had. Na een goede eerste seizoenshelft kwam de gemakzucht bij mij naar boven. Ik dacht dat ik wel weer terug zou keren naar FC Utrecht, maar dat gebeurde niet. Uiteindelijk kwam ik bij SC Cambuur terecht.”
‘Werken voor je geld!’
In Leeuwarden kende Maachi een periode van twee uitersten. De aanvaller was met zijn club dicht bij promotie naar de Eredivisie, maar na de uitschakeling tegen Roda JC Kerkrade ging het minder en minder in Friesland. “De selectie ging zich aan dingen ergeren, ook aan elkaar, en de supporters van SC Cambuur werden kritisch”, aldus Maachi. “Als wij op zaterdagavond in de stad waren, kwamen fans naar ons toe en zeiden dat we moesten werken voor ons geld. Ze vonden dat wij daar niet mochten zijn, terwijl we die dag erna gewoon vrij waren! Ik ben er daardoor niet populairder op geworden bij de aanhang, maar als ik kijk naar mijn doelpunten en assists, dan kun je niet zeggen dat ik het verkeerd gedaan heb.”
Hoewel hij bij SC Cambuur en FC Zwolle dicht bij promotie was, is het hem nog niet gelukt om terug te keren in de Eredivisie. Alleen bij FC Utrecht mocht hij zijn kunsten vertonen op het hoogste niveau. “Ik was jong, onbevangen en kreeg weinig boodschappen mee. Ik kon vrijuit voetballen en dat deed me goed. Ik hoop ooit weer eens in de Eredivisie te mogen spelen. FC Zwolle maakt een grote kans om te promoveren, maar ik durf niet te zeggen of dat dit seizoen gaat gebeuren. We willen in ieder geval zo lang mogelijk meedoen om de hoogste plekken.”
Maachi wordt met enige regelmaat herinnerd aan vorig seizoen, toen FC Zwolle na een voorsprong van dertien punten de titelrace verloor van RKC Waalwijk “Elke week krijg ik de vraag of we het opnieuw weg gaan geven. Kom op! Het seizoen is nog maar net begonnen, we zijn pas elf wedstrijden onderweg. Er kan nog van alles gebeuren, dus wat dat betreft moeten we lekker blijven voetballen en zoveel mogelijk punten pakken. We staan er goed voor op dit moment. De ervaring van het mislopen van een kampioenschap hebben we nu, een ezel stoot zich niet tweemaal aan dezelfde steen. We hebben er van geleerd en het zou mooi zijn als we dit seizoen alsnog de stap naar de Eredivisie kunnen maken.”
Jurriën Schuiringa & Youri Bakker // Voetbal Centraal