Welke oud-Eredivisionisten zien we in de Premier League terug?

Door Voetbalcentraal, wednesday 2017-04-19 07:00:00

Met de promotie van Brighton & Hove Albion FC kent de Premier League volgend jaar twee nieuwe voormalig Eredivisie-spelers: Niki Mäenpää (onder meer oud-FC Den Bosch en VVV-Venlo) en de Belgische back Sébastien Pocognoli promoveren mee met de kampioen van de tweede Engelse divisie. Toch kunnen er zomaar meer oude bekende opduiken. Ook bij de nummer twee, Newcastle United, staan een aantal Nederlanders onder contract. Vurnon Anita (oud-Ajacied) en natuurlijk Siem de Jong (PSV) hebben nog een contract bij The Magpies, waarbij Anita momenteel redelijk vaak in actie komt. Ook FC Twente-kampioen Cheick Tioté stond er onder contract, maar hij verkaste deze winter naar het grote geld in China. De huidige nummer drie van de Championship, vanaf deze tot de zesde plaats worden er play-offs gespeeld om het derde promotieticket, is een Nederlands bolwerk. Reading FC staat onder leiding van coach Jaap Stam, maar ook assistent-coaches Saïd Bakkati en Andries Ulderink hebben een verleden in de Eredivisie. Van de spelers zijn Roy Beerens, Joey van den Berg en Danzell Gravenberch oude bekenden. Die laatste speelde overigens maar zes duels op het hoogste niveau in Nederland. Namens FC Dordrecht... Ook bij de nummer vier, Huddersfield Town, staat een Nederlander en tevens oud-Eredivisionist onder contract. Rajiv van La Parra debuteerde weliswaar in de Franse competitie, maar kwam niet veel later alsnog naar Nederland. Daar speelde hij een tijd voor sc Heerenveen, waarna Wolverhampton Wanders zijn nieuwe werkgever werd. Mocht Sheffield Wednesday het halen in de nacompetitie, wordt de afvaardiging een stuk groter. Bij The Owls staan tweevoudig international Glenn Loovens en oud-Ajacied Urby Emanuelson onder contract. Ook Sam Hutchinson is in dienst van Sheffield. Hij speelde een blauwe maandag bij Vitesse en kwam welgeteld tot één minuut in de Eredivisie: tegen Ajax. Wie veel vaker in Arnhem speelde waren Tomáš Kalas en Lucas Piazon. Het duo kwam bij Chelsea echter niet aan de bak en draagt momenteel het shirt van Fulham, de club die sowieso een rijke geschiedenis heeft wat oud-Eredivisionisten betreft. Gaan er weer een aantal volgen? Alleen als Leeds United, momenteel de nummer zeven van de Championship, zich nog plaatst voor de play-offs én daarin ook als winnaar uit de bus komt, komt er niet meteen een bekend gezicht er voor terug. Bij The Whites, die in 2004 degradeerden uit de Premier League, staat geen voormalige speler uit de Eredivisie onder contract.

Voetbalcentraal

Voetbalcentraal is een merk van ELF Voetbal

Postadres
ELF Voetbal
Postbus 6684
6503 GD Nijmegen


Adverteren

Voor advertentiemogelijkheden kunt u contact opnemen met:

Mike Bogaard
mike@elf-panna.nl

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.