Ajax laat punten liggen tegen NEC bij terugkeer Tadic in Amsterdam

Door NOS Voetbal, saturday 2026-10-10 22:35:03

Ajax heeft de eredivisie hervat met een 1-1 gelijkspel tegen NEC. De Amsterdammers kwamen vroeg op voorsprong, maar Tjarron Chery maakte snel gelijk. Het was de terugkeer van Dusan Tadic in de Johan Cruijff Arena. De oud-aanvoerder van Ajax (2018-2023) werd met een groot spandoek hartelijk ontvangen. Kijk hieronder naar de reacties na de wedstrijd: Met een knappe aanname na een pass van Perr Schuurs liet de Serviër gelijk zijn klasse zien, maar de voortzetting was net niet goed genoeg. Arokodare scoort en steunt Dolberg Ajax kwam vervolgens vroeg op voorsprong. Jorthy Mokio zette voor en Tolu Arokodare kopte in de 7de minuut de 1-0 binnen. De spits vierde de goal door het shirt van Kasper Dolberg omhoog te houden. Daarmee stak hij zijn Deense collega, die in de interlandperiode zijn kruisband scheurde, een hart onder de riem. Lang kon Ajax niet genieten van de voorsprong. Tien minuten later kregen de bezoekers een strafschop, nadat Noé Lebreton door Mokio aan het shirt werd getrokken. NEC-aanvoerder Tjaronn Chery ging achter de bal staan en schoot overtuigend binnen. In een open wedstrijd maakte Mokio zijn fout bijna goed, maar de Belg raakte de lat. Na rust werd een goal van Chery vanwege buitenspel afgekeurd en ging Ajax met debutant Simon Adringra, Marcos Leonardo en Abdellah Ouazane als invallers op zoek naar de 2-1. Gebrek aan scherpte Ajax had de overhand en kreeg kansen via Mokio, Oscar Gloukh, Julian Brandt en Ouazane, maar het ontbrak de Ajacieden aan scherpte. NEC had hier en daar een kansje gekregen, maar haalde na het laatste fluitsignaal vooral opgelucht adem. Ajax bleef steken op slechts één zege in vijf thuiswedstrijden dit seizoen.

Voetbalcentraal

Voetbalcentraal is een merk van ELF Voetbal

Postadres
ELF Voetbal
Postbus 6684
6503 GD Nijmegen


Adverteren

Voor advertentiemogelijkheden kunt u contact opnemen met:

Mike Bogaard
mike@elf-panna.nl

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.