FC Utrecht heeft alleen eerste helft nodig en wint van AZ
Door Voetbalcentraal, sunday 2012-02-19 15:15:04In een wedstrijd die in het teken stond van Mihai Nesu die vandaag zijn foundation promootte heeft FC Utrecht goede zaken gedaan. In eigen huis werd met 3-0 van koploper AZ gewonnen waarbij Gerndt de grote man was aan Utrecht's kant.
In de eerste helft was Utrecht goed van start en kregen na een kort kwartier spelen een penalty na een overtreding van Moisander, die daarbij ook rood kreeg. Genrdt benutte de strafschop en scoorde daarmee pas zijn tweede treffer in het shirt van de Domstedelingen. Niet veel later maakte hij ook zijn tweede een vernietigende rebound. Vijf minuten voor het rustsignaal was het ook nog Duplan die nog via Esteban mocht tekenen voor een treffer.
De tweede helft was relatief saai. Weinig kansen en weinig gevaar en een licht overwicht voor AZ. De ploeg uit Alkmaar wist echter nauwelijks wat te creëeren. Een kopbal van Altidore belandde nog op de paal wat het grootste gevaar was. In de laatste tien minuten was het invaller Cedric van der Gun die uiteindelijk te mooi wilde scoren waardoor Esteban makkelijk kon parreren.
De slotfase kwam weer een stuk inzet terug aan beide kanten. Utrecht ging nog voor een mooi slotoffensief waarbij AZ uiteindelijk weer terugzakte. De eerste helft bleek dus genoeg voor de ploeg uit midden Nederland. Drie minuten voor tijd luidde de stadionspeaker met de uitslag van de collecte voor de Mihai Nesu Foundation, bijna 6000 euro werd er opgehaald, een mooie afsluiter voor het publiek in de Galgewaard.